Nasze aktualności

09 Sie 2017 / Przetargi – Dotacja UE

Tytuł Projektu: "Wdrożenie innowacji w ramach budowy zakładu innowacji technologicznych wraz z infrastrukturą techniczną w Nowym Czarnowie."

Cel projektu: Celem głównym przedsięwzięcia jest wzmocnienie pozycji konkurencyjnej firmy na europejskich rynkach. Projekt przyczyni się do zwiększenia innowacyjności oraz rozwoju zachodniopomorskiej gospodarki, jej unowocześnienia i poprawy.

Bezpośrednim rezultatem projektu będzie wprowadzenie innowacyjnej usługi polegającej na wykonaniu platform zewnętrznych do fundamentów morskich wież wiatrowych oraz usługę polegającą na wykonaniu konstrukcji cumowniczej do fundamentów morskich wież wiatrowych. Wprowadzona zostanie również innowacja procesowa polegająca na obrotowym spawaniu wielkogabarytowych konstrukcji stalowych wykorzystywanych w branży Offshore. Realizacja projektu przyczyni się również do wprowadzenia w przedsiębiorstwie innowacji marketingowej i organizacyjnej.

Wartość projektu: 12 414 070,20 PLN

Wkład Funduszy Europejskich: 3 532 459,00 PLN

 

 

Przetargi - Zobacz aktualne przetargi.

05 Paź 2018 / Udział w Targach i Konferencji WindEnergy Hamburg

Pod koniec września 2018 grupa pracowników Gotech-u brała udział w WindEnergy Hamburg, konferencji prowadzonej równolegle z Targami.

Targi w Hamburgu są największą imprezą wystawienniczą w Europie, poświęconą energetyce wiatrowej zarówno na lądzie jak i na morzu. Stanowią międzynarodowe miejsce spotkań i nawiązywania kontaktów biznesowych dla producentów, poddostawców, firm usługowych oraz dystrybutorów i odbiorców energii pozyskiwanej z wiatru.

Wśród tematów konferencji WindEnergy 2018 nie zabrakło dyskusji na temat globalnej transformacji energetyki. Sesja miała na celu połączyć decydentów i liderów branży, aby rozmawiać o tym, w jaki sposób branża wiatrowa może wnieść jeszcze większy wkład w gospodarkę, czystsze środowisko i bardziej zrównoważony system energetyczny, jednocześnie wspierając społeczności w całej Europie i poza nią.

Gotech od wielu lat działa w branży konstrukcji morskich (offshore), w tym szczególnie morskich platform wydobywczych i morskich farm wiatrowych. Stanowi to obecnie specjalizację firmy.

06 Wrz 2018 / Sympozjum Energetyka Bełchatów 2018

Corocznym, ważnym wydarzeniem w branży energetycznej jest Konferencja Energetyka Bełchatów. W tym roku miało miejsce jubileuszowe, już XX Sympozjum. Nie mogło w nim zabraknąć przedstawicieli Gotech-u, którzy są w nim stałymi uczestnikami.

Honorowymi patronami wydarzenia byli między innymi Ministerstwo Energii oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wrześniowa konferencja przyciąga corocznie ponad pół tysiąca uczestników oraz prawie stu wystawców.

Na tegorocznej konferencji rozważano kierunki rozwoju energetyki w Polsce w zależności od źródeł jej pozyskiwania. Równolegle trwała debata ciepłownicza o przyszłości polskiego ciepłownictwa w kontekście regulacji środowiskowych. Nie zabrakło również dyskusji na temat ochrony środowiska oraz innowacyjnych technologii chemicznych i biotechnologicznych w przemyśle energetycznym.

03 Wrz 2018 / Spotkanie informacyjne w Gorzowie Wlkp. - "Prawo do przedsiębiorczości"

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 7 września 2018 roku w Hotelu Qubus, ul. Orląt Lwowskich 3, w Gorzowie Wielkopolskim.

W trakcie spotkania będzie możliwość, aby dowiedzieć się o ułatwieniach dla firm wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, zmianach w zakresie prawa podatkowego, zamówień publicznych, a także o ofercie wsparcia dla małych i średnich firm.

W spotkaniu udział weźmie m.in. Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Andrzej Ziółkowski, Prezes Urzędu Dozoru Technicznego, Nina Dobrzyńska, Zastępca Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Adam Andrzejewski, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Konferencji towarzyszyć będzie strefa informacyjna, gdzie eksperci z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Banku Gospodarstwa Krajowego, Urzędu Dozoru Technicznego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą do Państwa dyspozycji.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie: http://prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl/

11 Cze 2018 / Udział w Targach Subcontracting 2018

Jak co roku w czerwcu – w Poznaniu - odbyły się Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING 2018. GOTECH brał w nich czynny udział, jako wystawca, a koordynatorem wspólnego stoiska był Lubuski Klaster Metalowy.

Wydarzenie zorganizowane zostało równolegle z największymi targami nowoczesnych technologii przemysłowych - targami przemysłowymi ITM Polska.

SUBCONTRACTING to okazja do zaprezentowania zakresu świadczonych usług oraz zawiązania współpracy z nowymi partnerami biznesowymi. Targi to też konferencje i debaty oraz spotkania ze specjalistami, działającymi w obszarze nowych technologii.

Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska i cenne rozmowy, które umożliwiły nam lepiej poznać Państwa oczekiwania!

 

20 Kwi 2018 / GOTECH wspiera gorzowskich żużlowców

Sezon żużlowy w pełni!

Również w tym roku GOTECH, jako jeden ze sponsorów, wspiera rodzimy „czarny” sport, a nasi pracownicy, wiernie kibicują zawodnikom z trybun.

Gotech od lat jest członkiem Business Speedway Club – organizacji skupiającej przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne, które poprzez partnerską współpracę w obszarze biznesowym i społecznym przyczyniają się do rozwoju gorzowskiego żużla.

 

 

01 Mar 2018 / Civil Nuclear Showcase 2018, Londyn

Pod koniec lutego (27-28 lutego 2018), w Londynie, miał miejsce Civil Nuclear Showcase, organizowany corocznie przez Departament Handlu Międzynarodowego Wielkiej Brytanii. Jako przedstawiciel ze strony GOTECH w wydarzeniu udział wziął Dyrektor ds. Montażu – pan Tomasz Kos.

Główne tematy, podejmowane podczas Konferencji skupione były wokół technologii i innowacji w zakresie energetyki nuklearnej, gospodarki odpadami, współpracą międzynarodową, aspektami finansowymi i prawnymi projektów branży nuklearnej.

Ważny element spotkania stanowiły bezpośrednie rozmowy między delegatami poszczególnych państw, również pozaeuropejskich.

26 Lut 2018 / Cordenka – zakończenie prac fundamentowych przy rozbudowie zakładu

Zakończono ostatni etap prac fundamentowych rozbudowy istniejącego zakładu produkcyjnego Cordenka. 31 stycznia 2018 r. GOTECH oficjalnie podpisał z Inwestorem Protokół Odbioru Końcowego.

Cordenka, to spółka o kapitale niemieckim, mająca swój zakład w Gorzowie Wielkopolskim w strefie przemysłowej Stilonu. Spółka jest wiodącym producentem włókien technicznych, służących do impregnacji produktów oraz wykorzystywanych jako materiał wzmacniający na przykład do opon samochodowych.

Wartość całkowita inwestycji szacowna jest na 68 mln zł.

Cordenka zatrudnia ogółem 700 pracowników, w tym 140 w Gorzowie Wielkopolskim. Rozbudowa zakładu to nowe miejsca pracy dla mieszkańców Gorzowa i okolic.

18 Sty 2018 / TPV Displays – Budowa hali magazynowo-produkcyjnej

TPV Displays Polska Sp. z o.o. jest producentem telewizorów LCD. Obecna już od ponad 10 lat w Gorzowie firma zdecydowała się na wybudowanie w tym mieście Centrum Dystrybucji, które będzie miało za zadanie prowadzenie obsługi klientów z całej Europy.

W Gorzowie Wielkopolskim powstanie magazyn o powierzchni ok. 30 172 m2 wraz z przyległym budynkiem socjalno-biurowym oraz infrastrukturą techniczną.

Planowane przekazanie inwestycji do użytkowania to lipiec 2018 r.

GOTECH, jako Generalny Wykonawca, zakończył już roboty przygotowawcze terenu do rozpoczęcia robót budowlanych. Trwają prace ziemne, polegające na makroniwelacji terenu, czyli przemieszczaniu mas ziemnych, wykopach i budowaniu nasypów. Kolejny etap prac stanowić będą robototy fundamentowe.

01 Gru 2017 / Modernizacja Gimnazjum Nr 21 w Szczecinie

W październiku 2017 r. GOTECH podpisał z Gminą Miastem Szczecin umowę na wykonanie robót budowlanych pn. Modernizacja i przebudowa Gimnazjum Nr 21 w Szczecinie na potrzeby utworzenia w części budynku siedziby Centrum Psychologiczno Pedagogicznego.

Wykonano już między innymi prace, polegające na rozbiórce istniejących ścian działowych, schodów, demontażu instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, c.o.

Obecnie realizowane są roboty konstrukcyjne, związane z wykonaniem nowego szybu windowego, naświetli. Montowana jest również stolarka okienna oraz wykonywane są roboty na zewnątrz budynku.

Zakończenie prac przewiduje się na początek sierpnia 2018r.

27 Paź 2017 / I Kongres Innowacji w Energetyce

26 października 2017 r. w Warszawie świętowano jubileusz 25-lecia Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska. Uroczystość poprzedził I Kongres Innowacji w Energetyce. Wydarzenie to skupiło kluczowych decydentów i liderów opinii tego sektora, a celem spotkania było stworzenie platformy do dyskusji na temat rozwoju Energetyki.

Na Kongresie wręczone zostały również odznaki „Zasłużony dla Energetyki”.

Mamy zaszczyt poinformować, że wśród odznaczonych znalazł się Prezes spółki GOTECH – Mariusz Batura.

     

21 Wrz 2017 / Gala Finałowa Lubuskiego Lidera Biznesu

25 września w Pałacu Książęcym w Żaganiu odbyła się IX Gala Finałowa Lubuskiego Lidera Biznesu 2017. Uroczystość zorganizowana została przez Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową, a patronat nad konkursem sprawowała Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego.

Lubuski Lider Biznesu to jeden z największych i najbardziej prestiżowych konkursów dla firm w województwie lubuskim. Miło nam poinformować, że GOTECH również w tym roku znalazł się wśród firm, wyróżnionych Certyfikatem.

20 Wrz 2017 / Przebudowa budynku produkcyjnego dla Faurecii Leginca

Trwają prace nad przebudową budynku produkcyjnego dla Faurecii Legnica S.A. (2) w związku z montażem linii lakierniczych w Legnicy. GOTECH rozpoczął roboty w maju 2017. Planowany termin zakończenia prac: jesień 2017.

Zakres prac obejmuje między innymi: przebudowę i nadbudowę budynku techniczno-socjalno-biurowego, adaptację budynku magazynowego do potrzeb hali produkcyjnej, konstrukcję podsuwnicową, budowę zewnętrznej instalacji gazowej i wodociągowej.

Rozwiń więcej